Toimunud üritused

2010


Algklassilapsed oodatud 25.-29.10.2010 kell 14-16 KOOLIVAHEAJALAAGRISSE

Seekord meisterdame midagi vahvat (sügislehtedest pärg, helkur, marmorpaber, märgviltimine), mängime põnevaid seltskonna- ja lauamänge. Laagri lõpetame tordiga!


Osalustasu on 100.-/nädal.


Info ja registreerimine info@lelula.ee või tel 53338375, Katrin

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Helkuri õpituba täiskasvanutele

16 septembril kell 11-14 saavad MTÜ Lelula õpitoas meisterdada helkureid täiskasvanud. Õpetamine tasuta, maksta tuleb kasutatud materiali eest: 20 krooni lihtne helkur, 35 krooni pärlitega helkur, lisaks on võimalik kinnitusketi kasunistuseks kasutada suuri helmeid 1-2 krooni tk. Lihtsama helkuri valmistamiseks kulub kuni 30 min, keerulisema valmistamiseks 2 tundi. Koos täiskasvanuga võivad meisterdama tulla ka kooliealised lapsed, kes koos ema- isa abiga endalegi sobiva helkuri meisterdada saavad. Lisainfo ja registreerimine info@lelula.ee


--------------------------------------------------------------------Tasutamänguajad E 18-20, N 11-13, R 16-18

 

Lelula ruumides tegutses väikelaste mänguring N 10-11

 

Väikelaste meisterdusring T 10-11

Algklassilaste ring N, R 14-16.

Loovring 3-6a E 17-18.


2009 a. september - 2010. aasta mai toimus Kohaliku omaalgatuse programmi rahastatud projekt "Targad vanemad - õnnelikud pered", mille raames toimus 22 koolitust-vestlusringi lapsevanematele, kus oma ala spetsialist (psühholoog, logopeed, füsioterapeut, arst jne.) rääkis lapse arengu või pereeluga seotud teemal ning vanemad said esitada küsimusi ning ühiselt arutleda. Kogu projekti jooksul osales  koolitustel 300 inimest. Vestlusringid olid lapsevanematele tasuta.


29. mail toimus teist aastat järjest Suur Perepäev, kus kõik tegevused olid täiesti tasuta.  Lapsed said hüpata batuutidel, sõita elektriautoga või poniga, kaeda miniloomi ja osaleda mitmetes erinevates töötubades.


Perepäeva pildid

http://nagi.ee/photos/Lelula/ ja http://nagi.ee/photos/TeieErilisedHetked/


      


Piltide endale salvestamine - kui võtta albumis sobiv pilt lahti, siis kohe pildi üleval on valikud: jaga sõpradega; suurused; slaidivaade. Sealt võtta "suurused" ning siis on edasi veel valikuid: pisipilt; väike; keskmine; suur; originaal. Vali "originaal"  ning pildile parema hiireklahviga klikates vali pildi salvestamine.

Koolivaheaja laager

Lelula suvise koolivaheaja laagri seekordne teema oli Loodus ja taaskasutus. Iga päev meisterdasime midagi põnevat looduslikest ja taaskasutavatest materialidest ning mängisime seiklus-, seltskonna- ja ringmänge. Oodatud olid kõik 6-12 aastased lapsed.

HANSAPÄEVADE ÕPITOAD toimusid 16-18 juuli

Suur äitäh kõikidele meisterdajatele ja õpitubasid läbi viinud vabatahtlikele. Tänu Teile õnnestus Lelula meistrdamistuppa laudade/toolide ostuks koguda 4050 krooni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2009

Valiti uus juhatus:  Margit Reinkubjas, Monika Mägi, Kairit Austa. Lisaks juhatusele oli aktiivseid tegevliikmeid 7, vabatahtlike 3. Palgalisi juhte ega püsitöötajaid ei olnud; tööettevõtu lepingu alusel maksti palka lapsevanemate koolitust läbi viinud lektoritele. Liikmed ja vabatahtlikud palka ja muidu rahalisi hüvesid ei saanud; liikmetele ja vabatahtlikele korraldati tänutäheks suvepäev Jaago käsitöötalus ning jõulukingituste õpituba Lelulas.

 

Vabatahtlike ja liikmete poolt viidi läbi mänguaegu, laenutati mänguasju, korraldati koolitusi lapsevanematele, lasteasjade ost-müüke, 12 tasuta sünnipäeva Tartu lastekodu lastele ( kokku 50 lapsele), osaleti märtsis ja oktoobris Nupsu beebidiscol, korraldati täiskasvanutele käsitööõpitubasid Hansapäevadel ning korraldati Suur Perepäev kõikidele Tartu linna lastega peredele.


2009. aasta jaanuarist maini viisime ellu projekti TEADLIK LAPSEVANEM, mille eesmärgiks oli ühendada mittetulundusühingute Lelula ja Hea Algus senine peretöökogemus ja pakkuda selle tulemusena Tartu linna lapsevanematele võimalust osaleda mitmetes erinevates väikelastega peredele suunatud tegevustes. Projekti raames toimusid lapsevanemate koolitused, nõuande- ja  kogemustunnid ning teemaatilised perekohvikud. Projekti tegevustega soovisime pakkuda peredele parimaid võimalusi laste arengu toetamiseks, keskenduda lapse arenguliste probleemide varajasele märkamisele ja sekkumisele. Lapsevanemate koolitamiseks ja nõustamiseks ning nende jaoks sobiva suhtluskkeskonna loomiseks.


Projekti ühe tulemusena loodi Tartu lapsevanemaid ühendav postiloend (lapsevanemad@haridus.tartu.ee). Kui soovid olla kursis Lelulas ja ka mujal Tartus ja lähiümbruses toimuvate pere- ja lasteüritustega, siis oled oodatud liituma listiga LAPSEVANEMAD.2008

 

2007

Valiti uus juhatus: Pille Pruulmann- Vengerfelt, Pille Pärn, Raili Hollo, Margit Reinkubjas, Monika Mägi. Lisaks juhatusele oli aktiivseid tegevliikmeid viis ja viis vabatahtliku, kes osalesid Lelula tegemistes igakuiselt. Palgalisi juhte ega püsitöötajaid ei olnud; tööettevõtu lepingu alusel maksti palka projekti Teistmoodi teisipäev ringijuhendajale ning lektoritele.

Liikmed ja vabatahtlikud palka ja muid rahalisi hüvesid ei saanud; liikmete ja vabatahtlike lastele korraldati Jõulupidu Eesti Rahva Muuseumis.

 

Vabatahtlike ja liikmete poolt viidi läbi 106 tasuta mänguaega väikelastele ( kokku 1014 külastajat), laenutati mänguasju ( kokku 137 laenutust), korraldati 3 koolitust lapsevanematele ( 25 osalejat), üks koolitus vabatahtlikele ( 5 osalejat), 6 lasteasjade ost-müüki, 14 tasuta sünnipäeva Tartu lastekodu lastele ( kokku 60 lapsele), meisterdamisring väikelaste emadele, Mardipäeva üritus algklassilastele; lisaks käisid vabatahtlikud ja liikmed Tartu Kaubamaja mängunurgas lastega meisterdamas ning korraldasid Lelulas laste sünnipäevi.

 

Projekte Teistmoodi teisipäev lastekodulastele, Mardipäeva üritus algklassilastele finantseeris Tartu Linnavalitususe Kultuuriosakond.

 

Lelula ruumides toimusid ka beebikoolid väikelastele.

 

Lelula põhiliseks sissetulekuallikaks olid laste sünnipäevade korraldamine, Kaubamaja mängunurgas lastega meisterdamine ning mänguasjade laenutamine. Saadud tuludest osteti Lelulasse 30 000 krooni eest uusi mänguasju, tehti remonti väiksemas mänguruumis ning tasuti igapäeva kulude ( sh ruumi üür 10 200 kr/ aastas) eest.

  •