Toimunud koolitused

MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing (SIET) on jätkab koostöös Lelula Perekeskusega loengutesarja läbiviimist, mis on mõeldud igakülgselt toetama kõiki olemasolevaid ja tulevasi imetavaid emasid.

Imetavate emade tugirühm pakub regulaarseid imetamisalaseid loenguid, mis annavad võimaluse emadega hubaseks kokkusaamiseks ning ka jooksvalt tekkinud mureküsimustele vastamiseks (vajadusel ka  kokkulepitud individuaalsed nõustamised).

Loenguid-vestlusringe juhivad SIET imetamise nõustajad Tartust.

Loengud toimuvad Tartus Lelula Perekeskuse ruumides - Uus 56, Anne Noorekeskus, C-korpus, II korrus, www.lelula.ee)


1.oktoober 2012 kell 10.00-11.30 - Kuidas alustada lisatoiduga? Vestlusringis tuleb juttu, millises vanuses lapsele võib hakata pakkuma esimest korda tahket toitu, millised märgid lapse arengus viitavad tema valmisolekule hakata sööma lusikatoitu – WHO soovitused, sh ka nn banaanitest emadele.
- esimesed maitseelamused ning nendele järgnevad lapse loomulikud reaktsioonid, esimesed toiduained, toidukogused ja toidukorrad ja nende suurendamine esimesel eluaastal, toidu valmistamise viisid.
- milliseid toiduaineid peaks esimesel eluaastal vältima ja miks?
- rinnapiima tähtsus esimesel eluaastal, tema koostise iseärasused sõltuvalt lapse vanusest ja arengust.

8.oktoober 2012 kell 10.00-11.30 - Millal ja kuidas võõrutada last rinnast? Vestlusringis räägime lapse emapiimavajadusest (WHO ja UNICEF rinnaga toitmise soovitused), võõrutusvanusesse jõudmisest (kriitiline emapiimavajadus), rinnast võõrdumise loomulikust algusest ja lõpust – millises vanuses ja kas laps loobub ise rinnast? Planeeritud võõrutamine - päevane ja öine võõrutus–millistest toidukordadest võiks alustada, millistega lõpetada; rinnaga toitmise osaline jätkamine; kuidas planeerida võõrutamist, kuidas toimida juhtudel kui laps pole nõus veel rinnast loobuma? Millised märgid viitavad sellele, et võõrutamisega on mindud liiga kiiresti? Jooksvad küsimused ja arutelu.

18.oktoober 2012 kell 15.00-16.30 - Imetamise imeline algus, imetamine pärast keisrilõiget.

Juttu tuleb: rinnapiima tekkimisest, vastsündinu esimesest imetamisest, kuidas last rinnale panna, milline on õige imemisvõte, millised võivad olla esimeste päevade mured, millal otsida abi ja kust seda leida, millised on imetamisega seotud müüdid, kuidas toimida, kui kõik ei lähe tavapäraselt (keisrilõige, lapse või ema sünnitusjärgsed probleemid).

22.oktoober 2012 kell 10.00-11.30 - Kui tundub, et rinnapiima ei jätku. Räägime kuidas aru saada, kas laps saab piisavalt piima; beebi ootuspärane kaaluiive; kuidas piimakogust suurendada; rinnapiima tekkimine

1.november 2012 kell 15.00-16.30 - Imetamine esimestel elukuudel – mured ja rõõmud. Räägime lapse arengust, sünnijärgsetest muutustest, imetamisest esimestel elukuudel, lapse unest, mõningatest võimalikest tervisemuredest ja muud päevakajalised teemad. Sul on võimalik küsida, arutleda ja vastuseid saada.


Osavõtutasu: 2€/loeng (tasumine kohapeal)
 
Lisainfo ja registreerimine tel. 56 641 171, Margit Merilo (www.siet.ee)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2010. a. kevadsemestril toimunud koolitused:

 

16.01. HOMÖOPAATIAST Lektor homöopaat Madli Zobel.

30.01. ISADELE LASTEKASVATUSEST JA GORDONI PEREKOOLIST. Lektor Anti Einpaul.

13.02. UUE AJASTU LASTE ENERGEETIKAST. Lektor KehaMeeleKooli juhataja Mari Lauk.

27.02. KOOLIKÜPSUS JA KOOLIKS ETTEVALMISTAMINE. Lektor Liivi Türbsal.
06.03. LASTE JA VANEMATE VAHELISED SUHTED. Lektor Astra Schults. 

13.03. LAPS JA LAHUTUS. Lektor psühholoog Katrin Pruulman.

20.03. ESMAABIKOOLITUS. SA Tartu Kiirabi

27.03. HÜPERAKTIIVSUSEST. Lektor Ülle Laumets

10.04. MITMEKÜLGNE JA TERVISLIK TOITUMINE LASTEGA PEREDES. Lektor Hea Alguse peretööspetsialist Gerda Sillaste.

17.04. LEMMIKLOOMAPÄEV. Lektor lemmikloomaringi õpetajaTiina Lilleleht.

24.04. ANDED JA ANDEKUS. Lektor psühholoog Margit Koolmeister

08.05. LAPSE LASTEAIAKS ETTEVALMISTAMINE. Lektor Liisa Maasik

15.05. LAPSE MOTOORSET ARENGUT TOETAV KESKKOND. Lektor füsioterapeut Margit Mäll.

22.05. LAPS JA TEMA ÕIGUSED. Lektor Riina Einasto. 

29.05. LOODUSSÕBRALIK JA SÄÄSTEV MÕTTEVIIS ALGAB LAPSEPÕLVEST. Lektor keskkonnaspetsialist Jane Türbsal-TrollaLastevanemate koolitused-vestlusringid toimusid laupäeviti kell 11-13. Koolitused olid praktilised ning mõeldud eelkõige väikelaste vanematele ning toimusid vestlusringi põhimõttel. Kõik koolitused olid tasuta. Koolitused olid rahastatud "Kohaliku omaalgatuse programmi" raames.